Kontakt IPA Plus 1L Izopropanol 100% Alkohol Izopropylowy AG

Kliknij dwukrotnie na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Kontakt IPA Plus 1L Izopropanol 100% Alkohol Izopropylowy AG

Nr art.: Che000064

Producent: AG Termopasty

Oceń ten produkt jako pierwszy

Krótki opis:
Czystość - 100% - Zawartość wody 0,00% - Łagodny rozpuszczalnik najwyższej czystości - Wszechstronny środek czyszczący
Ilość: [szt.] 1+ 2+ 7+
Ceny brutto: [zł] 15,67 15,19 zł 14,87 zł
m p
LUB

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Czystość - 99,99% - 100%
Zawartość wody - 0,00%
Kwasowość - 0,00%
Kolor - bezbarwny
Niska toksyczność
Produkt wysoce łatwopalny
Zapach ostry, drażniący
Nie nadaje się do spożycia
Produkt zgodny z DIN 55685
Producent: AG TermoPasty
Opakowanie: Butelka
Pojemność: 1L


Ogromna uniwersalność
Kontakt IPA plus 100% jest to łagodny rozpuszczalnik najwyższej czystości. Izopropanol jest organicznym związkiem chemicznym z grupy alkoholi o wszechstronnym Zastosowaniu. Używany głównie jako środek czyszczący przydatny w każdym domu, warsztacie czy serwisie. Chemicznie neutralny, wobec czego nie wchodzi w reakcję z większością materiałów, nie pozostawia śladów ani smug, szybko odparowuje. Alkohol izopropylowy jest mieszalny z wodą, etanolem, eterem i chloroformem. Rozpuszcza etylocelulozę, Poliwinylobutyral, liczne alkaloidy, oleje, gumy i żywice naturalne. Jest nierozpuszczalny w roztworach soli. Stosunkowo nietoksyczny w stosunku do innych rozpuszczalników.

Używany przez profesjonalistów
Stosowany do czyszczenia złącz włókien światłowodowych - dokładne usunięcie z włókna wszelkich zabrudzeń pozwala na osiągnięcie niższego tłumienia podczas spawania. Jest używany jako tańszy zamiennik etanolu lub metanolu gdy czystość zwykłego spirytusu skażonego (denaturatu) jest niewystarczająca, np. do czyszczenia precyzyjnych układów optycznych i soczewek napędów CD/DVD/BluRay. Ze względu na mieszalność z wodą stosowany jest także jako dodatek do paliw w celu zwiększenia rozpuszczalności w nich wody i zapobiegania powstawania korków lodowych w przewodach paliwowych urządzeń spalinowych. W sprayu często stosowany jako odmrażacz do szyb samochodowych i zamków. W medycynie 70% wodny roztwór izopropanolu stosowany jest jako płyn antyseptyczny do dezynfekcji rąk. W poligrafii w druku offsetowym stosowany jako środek w postaci roztworu nawilżającego w stężeniu do 12%. Często stosowany w myjkach ultradźwiękowych do ratowania zalanych telefonów, z wysoką skutecznością. Stosowany także przez e-palaczy głównie do czyszczenia atomizerów. Często stosowany ze szmatką z mikrofibry do odtłuszczania i zabezpieczania lakieru samochodowego tuż przed nałożeniem wosku. Niezastąpiony przy usuwaniu starej pasty termoprzewodzącej w komputerach i laptopach przez serwisantów i overclockerów, a także do usuwania żywiczejących środków smarnych i wodoodpornych tuszy.

Zastosowanie
Świetnie nadaje się do czyszczenia głowic magnetycznych, napędów dyskowych, czytników płyt, soczewek i obiektywów, rolek gumowych, urządzeń mechaniki precyzyjnej, do zmywania wodoodpornych tuszy i markerów, do zmywania żywiczejących środków smarnych. Usuwa tłuszcz, smar, i inne zanieczyszczenia. idealny do czyszczenia optyki teleskopów, lornetek, lunet, obiektywów aparatów fotograficznych, obiektywów noktowizorów itp. Rozcieńcza farby, lakiery i żywice.
Description2 N/D
Producent AG Termopasty
Stan Nowy